Služby

Poskytujeme komplexní pobytové sociální služby těm, kteří se o sebe vzhledem ke svému věku nebo zdravotnímu stavu nedokáží postarat sami. Vytváříme pro ně bezpečné a důstojné prostředí s ohledem na individuální potřeby každého z klientů, a zároveň děláme vše pro to, abychom co nejvíce podpořili jejich soběstačnost. Naši kvalifikovaní pracovníci jsou každý den připraveni podporovat a hájit lidská práva klientů a zajišťovat jim tu nejlepší možnou péči.

Domov pro seniory

81 lůžek

od 60 let

Zajišťujeme bezpečné a důstojné pobytové služby osobám starším 60 let, které si už nemohou zajistit životní potřeby sami nebo za pomoci terénních sociálních služeb.

Zjistit více

Domov se zvláštním režimem
pro osoby s chronickým duševním onemocněním

Pro osoby
s psychiatrickou diagnózou

31 lůžek

od 50 let

Osobám starším 50 let nabízíme bezpečný domov a služby dle jejich individuálních potřeb.

Pro osoby trpící Alzheimerovou
nebo jinou formou demence

72 lůžek

od 50 let

Pro osoby starší 50 let s Alzheimerovou nebo jinou formou demence zajišťujeme pobytové sociální služby dle jejich individuálních potřeb.

Co klientům nabízíme?

Ubytování

v bytech s jedno až třílůžkovými pokoji. Každý byt má společnou koupelnu s WC a na patře je navíc kuchyň a společenská místnost s televizí pro trávení volných chvilek.

Celodenní stravu

obsahující vyvážené nutriční hodnoty vzhledem k věku i individuálním dietním opatřením. K dispozici máme navíc i kantýnu, které mohou využívat klienti i návštěvy.

Pravidelný úklid

pokojů i společných prostor alespoň 1× denně. Kromě toho nabízíme i praní a žehlení v naší prádelně a drobné opravy oblečení. 

Každodenní péči

při zvládání běžných činností. Ať už se jedná o pomoc s osobní hygienou, jinými úkony péče o vlastní osobu nebo jen vlídné slovo – vždy jsme připraveni podat pomocnou ruku a zajistit, aby se u nás klienti cítili příjemně.

Sociální podporu

při řešení jakýchkoliv sociálně-právních problémů, pomoc s vyřizováním osobních záležitostí a uplatňování práv klientů tak, aby se klienti cítili být aktivními členy společnosti.  

Aktivní trávení volného času

uvnitř, venku i mimo areál domova. Klientům nabízíme pestrý program zaměřený na kulturní a zájmovou činnost, kreativitu, společenské aktivity, vzdělávání, cvičení a další. 

Zdravotní péči

a nepřetržitou službu ošetřovatelského personálu. Každý z klientů má k dispozici zvonek k jeho přivolání. Pravidelně 2× týdně dochází praktický lékař a 1× týdně také stomatolog. Navíc je k dispozici i rehabilitace. 

Doplňkové služby

dle preferencí klientů. Volné chvilky mohou strávit v naší knihovně nebo vybavené klubovně. Pravidelně k nám dochází kadeřnice i pedikérka a každý měsíc nabízíme možnost účastnit se katolické mše nebo evangelické bohoslužby. 

Paliativní péči

pro důstojný odchod za doprovodu nejbližších. Snažíme se vyjít vstříc individuálním potřebám daného klienta a zajistit co nejnaplněnější poslední chvilky v kruhu rodiny.

Jak podat žádost o přijetí?

Jste-li v situaci, kdy potřebujete naše služby a rozhodnete se je využívat, je třeba nejprve podat žádost o přijetí a přiložit k ní vyjádření od vašeho praktického či ošetřujícího lékaře.

Více pro žadatele