Jsme
Domov
na Polní

Poskytujeme komplexní pobytové sociální služby těm, kteří se o sebe vzhledem ke svému věku nebo zdravotnímu stavu nedokáží postarat sami. Vytváříme pro ně bezpečné a důstojné prostředí s ohledem na individuální potřeby každého z klientů, a zároveň děláme vše pro to, abychom co nejvíce podpořili jejich soběstačnost. Naši kvalifikovaní pracovníci jsou každý den připraveni podporovat a hájit lidská práva klientů a zajišťovat jim tu nejlepší možnou péči.

Domov pro seniory

81 lůžek

od 60 let

Zajišťujeme bezpečné a důstojné pobytové služby osobám starším 60 let, které si už nemohou zajistit životní potřeby sami nebo za pomoci terénních sociálních služeb.

Domov se zvláštním režimem
pro osoby s chronickým duševním onemocněním

Pro osoby
s psychiatrickou diagnózou

31 lůžek

od 50 let

Osobám starším 50 let nabízíme bezpečný domov a služby dle jejich individuálních potřeb.

Pro osoby trpící Alzheimerovou
nebo jinou formou demence

72 lůžek

od 50 let

Pro osoby starší 50 let s Alzheimerovou nebo jinou formou demence zajišťujeme pobytové sociální služby dle jejich individuálních potřeb.

Co klientům nabízíme?

Ubytování

v bytech s jedno až třílůžkovými pokoji. Každý byt má společnou koupelnu s WC a na patře je navíc kuchyň a společenská místnost s televizí pro trávení volných chvilek.

Celodenní stravu

obsahující vyvážené nutriční hodnoty vzhledem k věku i individuálním dietním opatřením. K dispozici máme navíc i kantýnu, které mohou využívat klienti i návštěvy.

Pravidelný úklid

pokojů i společných prostor alespoň 1× denně. Kromě toho nabízíme i praní a žehlení v naší prádelně a drobné opravy oblečení. 

Každodenní péči

při zvládání běžných činností. Ať už se jedná o pomoc s osobní hygienou, jinými úkony péče o vlastní osobu nebo jen vlídné slovo – vždy jsme připraveni podat pomocnou ruku a zajistit, aby se u nás klienti cítili příjemně.

Sociální podporu

při řešení jakýchkoliv sociálně-právních problémů, pomoc s vyřizováním osobních záležitostí a uplatňování práv klientů tak, aby se klienti cítili být aktivními členy společnosti.  

Aktivní trávení volného času

uvnitř, venku i mimo areál domova. Klientům nabízíme pestrý program zaměřený na kulturní a zájmovou činnost, kreativitu, společenské aktivity, vzdělávání, cvičení a další. 

Zdravotní péči

a nepřetržitou službu ošetřovatelského personálu. Každý z klientů má k dispozici zvonek k jeho přivolání. Pravidelně 2× týdně dochází praktický lékař a 1× týdně také stomatolog. Navíc je k dispozici i rehabilitace. 

Doplňkové služby

dle preferencí klientů. Volné chvilky mohou strávit v naší knihovně nebo vybavené klubovně. Pravidelně k nám dochází kadeřnice i pedikérka a každý měsíc nabízíme možnost účastnit se katolické mše nebo evangelické bohoslužby. 

Paliativní péči

pro důstojný odchod za doprovodu nejbližších. Snažíme se vyjít vstříc individuálním potřebám daného klienta a zajistit co nejnaplněnější poslední chvilky v kruhu rodiny.

Na čem si zakládáme?

Bezpečné prostředí

Sociální začleňování

Individuální přístup

Podpora samostatnosti

Zachování důstojnosti

Nakoukněte do Domova na Polní

Klienti jsou pro nás
na prvním místě

Poskytujeme komplexní pobytové sociální služby klientům, kteří nejsou schopni dlouhodobě zajišťovat své životní potřeby ve vlastním prostředí ani za pomoci rodiny nebo terénních sociálních služeb. Každému z nich věnujeme individuální péči, podporujeme jeho osobnostní rozvoj, zohledňujeme možnosti, schopnosti, zájmy a osobní cíle. Zaměstnanci se řídí etickým kodexem, který klade důraz na respektování lidských práv, soustavné profesní vzdělávání a slušné chování ve vztahu ke klientům, zaměstnavateli i spolupracovníkům.

Etický kodex

Staňte se také členem týmu

Možná máme volné místo právě pro vás. Prohlédněte si volné pozice a pojďte s námi tvořit ještě lepší Domov na Polní.

Volné pozice